четвер, 17 лютого 2011 р.
МАСОНИ, НАЦІОНАЛ-СОЦІАЛІСТИ ТА КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТИКУМ
Данило Яневський
доктор історичних наук (м. Київ)
МАСОНИ, НАЦІОНАЛ-СОЦІАЛІСТИ ТА КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТИКУМ:
ГЕОПОЛІТИЧНИЙ КОНТЕКСТ
(3 березня 1917 р. – 15 січня 1918 р.)
Українська історія – це суцільний детектив імені Агати Крісті. З одного боку, всі дійові особи та обставини ґрунтовно описані, отже, добре відомі та передбачувані. З другого боку, все вкрай заплутано. Читачів плутають численні герої, але найголовніше – сама авторка, неперевершений містифікатор, яка продовжує керувати нашою свідомістю, давно вже перебуваючи в світі Горньому. В цьому сенсі велика кількість українських діячів минулого та істориків всіх епох є вправними послідовниками Агати Крісті. Так само як і вона, професійно заплутують сліди. Так само як і вона, переконують нас в тому, чого насправді, в реальному житті не було і бути не могло. Так само як і вона, видають чорне за високе, а синє – за тепле. Так само як і вона, впливають на підсвідомість читачів безперестанним повторюванням одних і тих самих вербальних конструкцій. Так само як і вона, ретельно приховують одні факти, відволікають нашу увагу від других, безцеремонно підсовують треті. Так само як і вона, багатослівно, яскраво, талановито оповідають про другорядне. Так само як і вона, майстерно і натхненно приховують від нас найбільш суттєве. Єдина відмінність від творів Агати Крісті полягає в тому, що в писаннях принаймні деяких колег відсутні «внутрішні» Еркюль Пуарро та місс Марпл – персонажі незалежні, неупереджені, уважні та щиро зацікавлені у відновленні правдивих, хоч і трагічних обставин часу та місця дії.
Є одна суттєва обставина, яка, в ідеалі, повинна відрізняти писання професійного історика від писань професійного автора детективних романів. Завдання останніх (ясна річ, крім очевидного – продати якнайбільшу кількість книжок) – визначити та покарати злочинців, реабілітувати та відзначити невинних. Завдання перших – всіляко того уникати, хоча б тому, що кількість проданих книжок мало кого хвилює.
Оскільки автор даної розвідки свято переконаний у справедливості сказаного “що було, то і буде; що робилося, то і буде робитися і немає нічого нового під сонцем” (Еккл., 1.9); ба більше – “криве не може зробитися прямим, і чого немає, того не можна вважати” (Еккл., 1.15), остільки, керуючись саме цими вічними методологічними засадами, абстрагувавшись (наскільки це взагалі можливо) від нав’язливих голосінь про велич та звитягу “національно-визвольних змагань українського народу”, поставив перед собою вельми скромні досить завдання, а саме:
- узагальнити досягнення вітчизняних суспільствознавців в царині вивчення поглядів основних політичних гравців на теренах сучасної України на перспективи державного переустрою Росії після усунення від влади Імператора Миколи II,
- з’ясувати час виникнення політико-правового поняття “Україна”,
- сформулювати деякі гіпотези, які, можливо, дозволять по-новому оглянути внутрішньо- та зовнішньополітичні передумови створення в 1917-1918 рр. Української держави на землях, окупованих Росією внаслідок розділів Речі Посполитої (РП).
МАСОНИ, НАЦІОНАЛ-СОЦІАЛІСТИ ТА КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТИКУМ. ХРОНІКА.
Частина ІІ ПОЧАТОК ТУТ
1917 р. Хроніка.
На Західному театрі військових дій (ТВД) продовжувалася “необмежена” підводна війна, оголошена Німеччиною 1 лютого. Військові дії на інших ТВД практично не проводилися, “центр ваги операцій цього періоду ліг виключно на плечі англо-французів”, “французський уряд висуває доктрину … боротьби на виснаження”.
Таким був поточний зовнішній фон, на якому почали розгортатися події, які згодом дістали назву “Лютневої революції”.
вівторок, 15 лютого 2011 р.
Майстер-клас: ЕЛІТА НАРОДУ
Якщо Ви вже в "еліті" - далі не читайте, це не для Вас, Ви потрапили сюди випадково.
Вельмишановні друзі!
Щоб отримати тотальну і беззаперечну перемогу, Вам потрібні знання.
Бажано в концентрованому вигляді, щоб було легше засвоїти і не витрачати час на пустопорожні розмови. І бажано ті Знання, які не захотів отримати конкурент.
Якщо ми прикладемо зусилля, то за два тижні разом ми легко проведемо 5 ексклюзивних майстер класів по 2,5 години кожний.
Ми щойно закінчили перший майстер-клас.
І хоч не було наміру робити це ще раз, але учасники вирішили - це треба робити ще і ще.
Майстер-класи - безкоштовні.
Тобто безкоштовно Ви отримаєте те, за що звичай платять великі гроші на всяких тренінгах і такому інше.
Але Вам все ж таки прийдеться витратити гривень 40-60 на оренду приміщення, печиво, чай, каву, цукор, бутерброд.
Залежить від вартості приміщення, поділеної на кількість учасників. Та вартості печива :)
Підписатися на:
Дописи (Atom)